میکروبلیدینگ،میکروبلیدینگ لب

مرکز تخصصی میکروپیگمنتیشن و ميكروبليدينگ سمیرا حمزه ای با سالها تجربه در زمینه میکروبلیدینگ در خدمت شما هم میهنانان عزیز می باشد.

در این مقاله در مورد موضوعات تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمتیشن,میکروبلیدینگ لب,فیمت میکروبلیدینگ,هزینه میکروبلیدینگ ابرو,میکروبلیدینگ بهتر است میکروپیگمنتیشن صحبت کنیم

میکروبلیدینگ چیست؟

بايد بدانيم اجراي ميكروبليدينگ اصولي و صحيح نياز به دانش و مهارت كافي دارد؛ چرا ميكروبليدينك تخصصي نسبت به ميكروپيگمنتيشن نتيجه بهتر و قابل قبولتري دارد؟؟

 1. ظاهري كاملا شبيه موي طبيعي و در جهت خط رويش موهاي ابرو قرار دارد.
 2. به هيچ عنوان به بافت پوست و فوليكولهاي مو اسيب نميزند.
 3. قابليت رنگ پذيري دارد.
 4. با استفاده تخصصي از ابزار دستي ( غير ماشيني و پزشكي و رنگهاي معدني) به تقويت و رويش موها كمك ميكند.
 5. بعد از گذشت ١ يا ٢ سال بدون اثر و سايه محو ميشود... امروزه در سراسر جهان ميكروبليدينك به عنوان يك دانش پزشكي زيبايي كاملا شناخته شده وحتي در ميان بازبگران سلبريتي.هاي مطرح رواج دارد.

شاید شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که ابروهای کم‌پشت و نازکی دارند و دیگر از امتحان کردن هر گونه مداد ابرو، رنگدانه و ژل برای آرایش ابروها خسته شده‌اید و دوست دارید ابروهایی دایمی و زیبا داشته باشید که با هربار شستن صورت، درگیر مدل دادن به آن نباشید. بنابراین بهتر است با روش میکروبلیدینگ آشنایی بیشتری پیدا کنید...

همانگونه که از نام این عبارت پیداست روشی است که با بهره گیری از “تیغ” یا همان “بلید” پوست را برش داده و رنگ را به لایه های زیرین نسج پاره شده انتقال می دهند. طبیعی است به دلیل پارگی اپیدرم، رنگ به میزان بسیار بیشتر و با عمق نفوذ بالاتر به لایه های زیرین پوست انتقال می یابد و راز انتقال رنگ، در میکروبلیدینگ نیز به همین دلیل است. اگر چه که به علت خونریزی های شدید متعاقب میکروبلیدینگ قسمت قابل توجهی از رنگ ها به همراه خون و لنف به بیرون منتقل می شود لیکن میزان ورود رنگ و غلظت آن به دلیل پارگی پوست به حدی است که تا حدود قابل توجهی پاسخ ایمنی بدن سرکوب می گردد.

میکروبلیدینگ یک روش انجام آرایش دائمی بوده و زیر مجموعه تاتو به حساب می آید که جدیدتر بوده و نیمه دائم به حساب می آید.

دستگاه میکروبلیدینگ
یک نمونه از جدیدترین دستگاه های میکروبلیدینگ

تفاوت میکروبلیدینگ با تاتو

میکروبلیدینگ یک نوع تاتو کردن است اما با آن تفاوت‌های زیادی دارد. در این روش بر خلاف تاتو که رنگدانه و جوهر با دستگاه به زیر پوست منتقل می‌گردد، به روش دستی و با یک وسیله غیر الکتریکی این کار انجام می‌شود. خطوط ایجاد شده برای ابرو، به شکلی نامنظم و ریز و درشت است که همین مسئله سبب می‌شود، ابرو نمایی طبیعی‌تر و زیباتر به خود بگیرد. در این روش امکان ایجاد طرح‌های مو مانند ظریفی هم وجود دارد که حالت ابرو را طبیعی‌تر جلوه می‌دهد و همچنین به این دلیل که رنگدانه در سطح کم‌عمق زیر پوست قرار می‌گیرد، به راحتی می‌توان آن را پاک کرد و مدل آن را تغییر داد. اما خب ماندگاری این روش نیز به همین دلیل کمتر است و بیشتر افرادی که تمایل به ایجاد تنوع در مدل ابرویشان دارند، آن را مورد توجه و استقبال قرار داده‌اند.

مزایای میکروبلیدینگ

در این روش خطوط هاشور به صورت نامنظم و با طول های نامساوی ایجاد می گردد بنابراین به فرم طبیعی موهای ابرو نزدیکتر می باشد و جلوه طبیعی تری ایجاد می نماید. در میکروبلیدینگ خراش های ایجاد شده در سطح پوست بوده ( افزایش عمق منجر به افزایش خونریزی می گردد)

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن نیز مانند میکرو بلیدینگ روشی نیمه دائم در تاتو کردن محسوب می شود، با این تفاوت که در میکروپیگمنتیشن از یک قلم و دستگاه دیجیتالی استفاده شده و رنگ دانه ها به لایه های عمیق تری از پوست به نام لایه درمال نفوذ می کنند که این روش ماندگارتر از روش های میکروبلیدینگ و روش امبرویدری ابروهاست. میکروپیگمنتیشن هر 2 تا 5 سال باید تمدید شده و از آن جایی که در انجام آن از قلم دیجیتالی استفاده شده، زمان درمان و بهبودی کامل پوست پس از انجام این پروسه طولانی تر از روش میکروبلیدینگ می باشد بوده و تا یک هفته پس از انجام آن باید از پوست نگه داری شود. این پروسه 2 ساعت طول کشیده و هزینه بیشتری هم دارد.

میکروپیگمنتیشن به عنوان تکنیک جایگزین تاتوی سنتی که نکات منفی و معایب بهداشتی و حرفه ای تاتو را رفع نموده است، به هیچ عنوان ناقض تکنیک بلیدینگ نبوده بلکه مزایای آن را مورد استفاده قرار می دهد. در واقع میکروبلیدینگ با تمام ویژگی های منفی که دارد به علت ترسیم هاشورهای نامنظم و عمق نفوذ غیرقابل کنترل، تکنیک مناسبی برای دستیابی به نتیجه ای طبیعی و زیبا نمی باشد.

مراقبت های لازم قبل از میکروبلیدینگ

 • در روزی که می خواهید این پروسه را انجام دهید، فعالیت های ورزشی سنگین انجام ندهید.
 • وست خود را برنزه نکرده و دقت داشته باشید که پوست شما آفتاب سوخته نشده باشد.
 • 24 ساعت قبل از انجام این کار از آسپرین، نیاسین، ویتامین ،ایپو بروفن استفاده نکنید.
 • از مصرف الکل و کافئین در روز انجام این کار پرهیز کنید.
 • از 3 روز قبل ابروها را وکس و یا تمیز نکنید.
 • توجه داشته باشید که پوست شما در طی عادت ماهانه حساس می شود. پس بهتر است وقت خود را با توجه به این موضوع تنظیم کنید.

دستورالعمل های لازم پس از انجام میکروبلیدینگ

 • موضع مورد نظر را نخارانید و حساس نکنید. به پوست های خشک شده اجازه دهید که خود از بین رفته و بریزند.
 • تا 10 روز از هیچ گونه کلینز، کرم و محصولات آرایشی دیگری در این محل استفاده نکنید.
 • 3 تا 4 هفته بعد از این کار از قرار گیری در معرض آفتاب خودداری کنید.
 • از فعالیت هایی که موجب تعریق می شوند به مدت 10 روز خودداری کنید.
 • تا 10 روز از شنا کردن، سونا، و جکوزی خودداری کنید.
 • تا 10 روز روی صورت خود نخوابید.
 • به مدت 4 هفته از هیچ گونه ماسک صورت، کرم های شیمیایی و بوتاکس استفاده نکنید

هزینه و قیمت میکروبلیدینگ ابرو

جهت مشاوره و اطلاع از قیمت های میکروبلیدینگ با مرکز تخصصی میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ سمیرا حمزه ای تماس حاصل فرمایید 021-22127620 | 09126182839