میکروپیگمنتیشن چیست

میکروپیگمنتیشن چیست
امروزه بیشتر خانم‌ها دلشان می‌خواهد همیشه آراسته باشند اما شاید فرصت و حوصله اینکه هر روز دستی به‌صورت ببرند نداشته باشند. شاید به همین دلیل تاتو و بعدها میکروپیگمنتیشن طرفداران زیادی پیدا کرده است. در ادامه در مورد موضوعات هاشور لب, میکروپیگمنتیشن لب,هزینه عوارض میکروپیگمنتیشن لب,عوارض میکروپیگمنتیشن ابرو,قیمت میکروپیگمنتیشن ابرو,میکروپیگمنتیشن ابرو,عوارض میکروپیگمنتیشن ابرو,هزینه میکروپیگمنتیشن ابرو صحبت شده است.

برای انجام میکروپیگمنتیشن باید به مراکز آرایشی مجاز که هم دوره‌های آموزشی لازم را گذرانده‌اند و هم دستگاه‌های پیشرفته دارند، مراجعه کنید. توجه داشته باشید که در کنار تمامی مزایای این روش آنچه که همواره دارای اهمیت می‌باشد رعایت بهداشت و سپردن کار به دست افراد خبره می‌باشد. در روش میکروپیگمنتیشن، استفاده از دستگاه‌های واجد استانداردهای پزشکی، رنگدانه‌های تولید شده بر اساس اصول زیست سازگاری، استفاده از سوزن‌های یکبار مصرف استریل به صورت کارتریج و تنظیم دقیق عمق نفوذ سوزن، همچنین انجام کار با حفظ حالت طبیعی چهره، همه و همه از اصول اساسی آرایش دائمی در روش میکروپیگمنتیشن بوده تا حداقل عوارض را برای مشتری به همراه داشته باشد. در غیر این صورت استفاده از وسایل غیراستاندارد می‌تواند عوارض جبران ناپذیری برای آرایشگر و مشتری به همراه داشته باشد

میکروپیگمنتشن چیست؟

میکروپیگمنتیشن برای بازسازی طبیعی، متعادل‌سازی و جلوه بخشیدن به چهره استفاده می‌شود که درنتیجه زیبایی بیشتر چهره در طولانی مدت را به ارمغان می‌آورد.

معنای لغوی میکروپیگمنتشن
کاشت رنگدانه‌های ایمن در قسمت فوقانی لایه درمیس پوست است. این تکنیک در حال حاضر بیشتر در آرایش دائم کاربرد دارد و از طریق آن می‌توان زیبایی طبیعی را به افراد هدیه کرد. آرایش دائمی یا پرمننت میک آپ(Permanent make up) به منظور تأمین زیبایی و آراستگی دائمی ایده آل بدون صرف وقت، اخیراً در جوامع پیشرفته دنیا با استفاده از روش میکروپیگمنتیشن مطرح و ارائه گردیده است.
میکروپیگمنتشن روشی است مبتنی بر اصول علمی و پزشکی با استفاده از دستگاه‌های استاندارد و وسایل یک بار مصرف استریل که به کاربر (پیگمنتر) این امکان را می‌دهد که بنا به تقاضای مشتری، نسبت به ارائه یک آرایش دائمی ایمن اقدام کند؛ این کار فرآیند کاشت رنگدانه‌های زیست سازگار در عمق مشخصی از لایه پوست، با حداقل آسیب به بافت پوستی است. این تکنیک علاوه بر کاربردهای زیبایی در حوزه پزشکی نیز کاربرد وسیعی دارد.

دستگاه میکروپیگمنتشن یک نمونه از جدیدترین دستگاه های میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن استفاده های پزشکی زیادی هم دارد که میتوان اسفاده میکروپیگمنتیشن برای از بین بردن برخی ضایعه های پوستی را مثال زد.برای انجام میکروپیگمنتیشن باید به مراکز بهداشتی مجاز مراجعه کنید چرا که بهداشت در میکروپیگمنتیشنحرف اول را میزند و در مراکز میکروپیگمنتیشن برای انجام میکروپیگمنتیشن باید از وسایل یک بار مصرف استفاده شود و اگر بهداشت در میکروپیگمنتیشن رعایت نشود بیماری هایی نظیر هپاتیت را به دنبال دارد پس بهتر است که میکروپیگمنتیشن حتما تحت نظر پزشک انجام شود.برای انجام میکروپیگمنتیشن رنگ مورد استفاده خیلی مهم است و نکته ای است که حتما باشد به آن توجه شود برای همین باید در انجام میکروپیگمنتیشن رنگی را انتخاب کنید که با پوست شما سازگاری داشته باشد و باعث زیبایی چند برابر شما شود.در روشمیکروپیگمنتیشن با توجه به پوست شما(خشک باشد یا چرب)به مدت ۱ تا ۵ سال این رنگ ماندگاری دارد.هرچه پوست شما خشک تر باشد میکروپیگمنتیشن مدت زمان بیشتری بر روی پوست شما می ماند.

انواع میکروپیگمنتیشن

 • میکروپیگمنتیشن ابرو

  اخیراً پرکردن ابرو به صورت تاتو سنتی از طرف آکادمی میکروپیگمنتیشن آمریکا کاملا رد شده است. اما در روش هاشور ابرو یا همان میکروپیگمنتیشن در دومرحله این کار انجام میشود: در مرحله اول مناطقی که مو دارد به هیچ عنوان کاشت نمی شود و فقط مناطقی که خالی هستند هاشور زده می شود. در مرحله دوم که به فاصله یکماه از نوبت اول هاشور ابرو است لایه دوم رنگ اضافه می شود و مناطق باقیمانده پر می شود.

 • میکروپیگمنتیشن چشم

  در این روش ظرف یکساعت وقت شما می توانید سایه های پر کننده ای بین مژگانتان داشته باشید و کم نما بودن مژه های شما بر طرف شود و یا با ایجاد یک حاشیه ساده مانند بین مژه ها به آنها زیبایی طبیعی بدهید .در تاتو پزشکی چشم، خط چشم رد شده و فقط توصیه به تقویت رنگ در پایه مژه ها می گردد.

 • میکروپیگمنتیشن لب

  میکروپیگمنتیشن لب با هدف‌های مختلفی مانند ساخت مجدد حالت لب، تقویت رنگ خود لب به‌صورت کامل یا جزیی، اصلاح تقارن در مواردی که به علت تصادفات رانندگی یا سایر موارد مثل جای جراحی، لب شکری که یک نقص مادرزادی است پس از اتمام مراحل جراحی، اصلاح چروک‌های بالای لب با تکنیک‌های پیشرفته، افزایش حجم لب به کمک تکنیک‌های سایه روشن( در مورد مردان به‌صورت نامحسوس) انجام می‌شود..

 • میکروپیگمنتیشن سر

  یکی از کاربردهای میکروپیگمنتیشن, کار بر روی قسمت های خالی سر خانم ها و آقایان می باشد. آقایانی که فرد مناسبی جهت کاشت مو نیستند و به دلیل بیماری های پوستی دچار ریزش مو شده اند و نمیتوان برای آن ها کاشت مو را انجام داد (مواردی مانند ریزش سکه ای یا آلوپسی آره آتا و …) و یا کسانی که به مرور زمان موهایشان در قسمت های کف سر و شقیقه ها کم پشت می شود و یا جای شکستگی و بخیه دارند را می توان از طریق روش میکروپیگمنتیشن اصلاح کرد در مورد خانم ها در قسمت هایی از سر که فرق مو خالی شده است و یا در شقیقه ها که موها کم پشت شده اند می توان از این تکنیک کمک گرفت و این قسمت های خالی را پوشاند.

پیگمنتر یا اجرا کننده میکروپیگمنتیشن

پیگمنتر مهمترین عامل انجام یک میکروپیگمنتیشن موفق و ایمن می باشد. پیگمنتر آموزش دیده، متعهد و آگاه، برای سلامتی شما اهمیت قائل است و از دستگاهها و مواد مصرفی مجاز برای شما استفاده خواهد نمود و با طراحی مناسب چهره، زیبایی توأم با سلامت را برای شما به ارمغان خواهد آورد. تکنیسینی که می‌خواهد میکروپیگمنتیشن انجام دهد، باید گواهینامه آموزشی با واکسیناسیون هپاتیت B و کزاز و بیمه تخصصی مسئولیت داشته باشد. نظارت پزشکی می‌تواند ضمانتی بر رعایت اصول بهداشتی، انتخاب مناسب بیماران و حذف موارد پرمخاطره باشد. در گذشته‌ای نه چندان دور بسیاری از امور پزشکی به‌وسیله غیرپزشکان صورت می‌گرفت اما با درک دانش نحوه انتقال بیماری‌ها و بالا رفتن توقع مردم رفته رفته این امور در حیطه مسئولیت‌های پزشکی درآمدند و به نظر می‌رسد امروزه میکروپیگمنتیشن که تولد جدید تاتو است، سرنوشتی مشابه پیدا کرده است. علاوه بر اینها، باید به یاد داشته باشید که خون و مایعات بافتی هر بیمار می‌تواند با ویروس ایدز (HIV)، هپاتیت B، هپاتیت C و دیگر میکروب‌های بیماری‌زا عفونی شود، از این رو باید خیلی محتاطانه عمل و از انجام این کار در جاهایی که احتمال می‌دهید این مخاطرات را نمی‌شناسند یا اصول استریلیزه کردن را نمی‌دانند، اجتناب کنید.

فواید و معایب میکروپیگمنتیشن

 • فایده:زمان

  زمان زیادی را ممکن است صرف مداد کشیدن و سایه زدن کنید. تتوی ابرو این قسمت از آرایش را بطور کامل حذف می‌کند.

 • عیب:درد

  تمام کسانی که تتو انجام داده‌اند، به این موضوع معترفند که تتو، یک عمل دردناک است. انجام تتو بر روی پوست ظریف و حساس چشم، می‌تواند فرایند دردناکی باشد. با این حال، قسمت بالای ابرو، منطقه‌ای کوچک است و عمل تتو سریع انجام می‌شود، و دردش هم در مدت زمان کوتاهی برطرف می‌شود.

 • فایده:ابرویی کاملا منطبق با ویژگی‌های صورت

  ابروهای دائمی، عموما برای این محبوب هستند که می‌توانند بر اساس ویژگی‌های صورت ما طراحی شوند. اگر ابروها در جای مناسبی قرار گیرند و شکل مناسبی داشته باشند، می‌توانند به صورت، جلوه‌ی بیشتری دهند و آنرا کشیده‌تر نشان دهند.

 • عیب:تغییر مد

  مدل ابرویی که امروز انتخاب می‌کنید، ممکن است کاملا هماهنگ با مد روز باشد. اما تغییر مد، ممکن است باعث شود مدل ابروی شما کاملا قدیمی شود. چند دهه پیش، ابروهای کاملا موزون و مرتب و با خطوط کاملا تمیز مد بود، اما امروزه سبک و سو به سمت ابروهای پهن و طبیعی‌تر رفته است.

 • فایده:از بین بردن جای بخیه،لک ها

  جای بخیه، از بین بردن لک‌ها یا اسکارهای پوستی است. درواقع با این روش می‌توانیم دقیقا رنگ پوست مدل را ساخته و در قسمت‌هایی از پوست که از نظر رنگ ناهمگون است کار کنیم، به عنوان مثال برای از بین بردن ماه گرفتگی.

هزینه میکروپیگمنتیش چقدر می باشد

جهت مشاوره و اطلاع از قیمت های میکروپیگمنتیشن لب با مرکز تخصصی میکروپیگمنتیشن سمیرا حمزه ای تماس حاصل فرمایید 021-22127620 | 09126182839

نمونه های میکروپیگمنتیشن مرکز تخصصی میکروپیگمنتیشن سمیرا حمزه ای

مشاهده نمونه ها در اینستاگرام مرکز